Konkurs międzyszkolny Eco-aerozol

REGULAMIN  MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

„ECO-AEROZOL. Nie gazuj naszej Ziemi”

1. Organizatorem konkursu „Eco-Aerozol. Nie gazuj naszej Ziemi” jest CSD-ECO sp. z o.o. z siedzibą ul. Zarzewska 52/13 93-129 Łódź o numerze NIP 7292728515
  2. Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie:

Plakatu lub komiksu w dowolnej technice i formacie na temat segregacji lub/i odzysku pojemników aerozolowych czyli zagrożeń dla środowiska, jakie powodują niesegregowane odpady pojemników ciśnieniowych.

lub projektu multimedialnego, spotu promującego segregację lub odzysk pojemników aerozolowych w trosce o środowisko.

W przypadku projektu multimedialnego – maksymalny czas projekcji 5 minut. (do 5 slajdów prezentacji lub maksymalnie 5 minut projekcji filmu).

1. Adresatem konkursu są uczniowie szkół podstawowych z klas 4-8 uczęszczający do szkół województwa łódzkiego, które biorą udział w kampanii edukacyjnej projektu ECO-AEROZOL.
  2. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o segregacji i recyklingu odpadów, rozwijanie wrażliwości proekologicznej młodzieży szkolnej w zakresie promocji segregacji odpadów, w tym aerozolowych, rozwijanie wyobraźni ekologicznej dzieci.
  3. Zgłoszeniem i warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie w nieprzekraczalnym terminie do30 listopada 2021 r.zdjęcia lub skanu własnej pracy plastycznej, zapisanego w formacie PDF, lub JPG, lub DOC lub przesłanie projektu multimedialnego opatrzonego tytułem , imieniem i nazwiskiem uczestnika oraz nazwą szkoły, której uczestnik jest uczniem.
  4. Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną wykonaną samodzielnie pracę konkursową. Praca zgłoszona na konkurs nie może być pracą zgłoszoną wcześniej, czy później w jakimkolwiek innym konkursie tj. musi być przygotowana specjalnie na ten konkurs. Nie można składać prac zbiorowych.
  5. Kryteria jakościowe oceny prac: pomysłowość pracy, zgodność z tematyką konkursu,  umiejętności graficzne i poczucie estetyki autora, wrażliwość ekologiczna.
  6. Komisja konkursowa – w skład Komisji oceniającej powołanej przez Organizatora wchodzą specjaliści CSD-ECO sp. z o. o. , przedstawiciele Politechniki Łódzkiej.
  7. Komisja konkursowa dokonuje oceny prac w terminie do 20 grudnia 2021 r.
  8. Ogłoszenie wyników nastąpi do 20 grudnia 2021 r.
  9. Organizator przewiduje następujące nagrody rzeczowe w Konkursie:
    1. 1 miejsce – laptop o wartości 3 000 zł,
    2. 2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 1 200 zł
    3. 3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości 800 zł

W przypadku wielu bardzo dobrych prac organizator dopuszcza przyznanie wyróżnień.

!!!! Uczniowie zgłaszają chęć udziału w konkursie do p. Agnieszki Pacholczyk lub p. Izabeli Byczkowskiej do 22 listopada!