Nasza placówka to szkoła przyjazna dziecku.

Dbamy o wysoki poziom nauczania, rozwijamy zainteresowania i pasje uczniów, dbamy o bezpieczeństwo, kształcimy i wychowujemy w duchu tolerancji, humanizmu i patriotyzmu.

• realizujemy innowacje pedagogiczne
  • oferujemy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnch, dających szansę rozwoju zainteresowań ucznia w zakresie muzyki, plastyki, sportu, informatyki, języka angielskiego i innych
  • zapewniamy profesjonalną pomoc psychologiczno - pedagogiczną oraz logopedyczną
  • organizujemy cykliczne imprezy okolicznościowe o charakterze intergracyjnym, wychowawczym i edukacyjnym
  • kultuwujemy tradycje szkoły
  • kładziemy nacisk na edukację zdrowotną, ekologiczną i regionalną oraz naukę języka angielskiego
  • nasi uczniowie mogą pochwalić się licznymi sukcesami w konkursach i zawodach

Ponadto zapewniamy: naukę w systemie jednozmianowym; profesjonalną opiekę nauczycieli, wychowawców świetlicy i pedagoga; pyszne obiady w stołówce szkolnej; indywidualizację pracy dydaktyczno - wychowawczej.

Niewątpliwym atutem jest oddzielny budynek dla klas I – III.

Realizujemy wiele programów i projektów edukacyjnych wspomagających rozwój psychiczny i fizyczny ucznia, m.in.:

• „Mleko w szkole” (uczniowie klas I – VI),
  • „Owoce w szkole” (uczniowie klas I – III),
  • „Od grosika do złotówki” (projekt dla klas II i III edukacji finansowej realizowany przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości),
  •  W lipcu 2019 roku rozpoczęliśmy realizację projektu „Przystanek – Podmiejska S(sukces)P(pasja)83”. Dzięki projektowi doposażyliśmy szkołę w sprzęt komputerowy, urządzenia do prowadzenia terapii z zakresu Integracji Sensorycznej, Tomatisa i Biofeedbacku.
  •  „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży” (Szwajcarsko - Polski Program Współpracy dla uczniów klas I – VI) - otrzymaliśmy certyfikat w 2016 roku.
  •  trzykrotnie otrzymaliśmy certyfikat "Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją".

Brak anonimowości i życzliwa, rodzinna  atmosfera jest gwarantem, że Państwa dziecko poczuje się u nas jak w domu.

Wychowawcami klas I w roku szkolnym 2024/2025 będą:

pani Agnieszka Kamińska

pani Iwona Lasota

Pani Agnieszka Kamińska - wychowawca i nauczyciel dyplomowany z tytułem magistra edukacji wczesnoszkolnej z wieloletnim stażem pracy. Ukończyłam Studium Nauczycielskie w Końskich - nauczanie początkowe z muzyką. Swoją edukację kontynuowałam w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach na kierunku pedagogika wczesnoszkolna.

Jestem osobą pozytywnie nastawioną do ludzi, otwartą na nowe perspektywy i chętnie podejmuję wyzwania, jednak lubię też mieć wszystko zaplanowane. Z przyjemnością dzielę się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wyrozumiałość, cierpliwość i wytrwałość, pomagają mi w pracy nauczyciela oraz w osiągnięciu zamierzonych celów.

Najbardziej zależy mi na tym, aby dzieci czuły się bezpiecznie i komfortowo w moim towarzystwie, rozwijały się w atmosferze miłości, szacunku i życzliwości. Bardzo angażuję się w swoją pracę, a kontakt z dziećmi sprawia mi wiele radości. Jestem osobą odpowiedzialną i empatyczną.

Praca z dziećmi jest dla mnie obszarem, w którym bardzo dobrze się odnajduję i dlatego czuję się nauczycielką z wyboru i powołania. Chętnie pomagam dzieciom odkrywać świat oraz rozwiązywać wszelkie wątpliwości z nim związane. Dążę do tego, aby dzieci stawały się samodzielne. Doceniam w nich zaangażowanie oraz kreatywność.

Bardzo cenię sobie czas aktywnie spędzony z rodziną i przyjaciółmi, wielką przyjemność sprawia mi gotowanie. W wolnych chwilach lubię również słuchać muzyki, tańczyć i śpiewać. Swoją pasję do muzyki staram się zaszczepić w moich wychowankach.

Pani Iwona Lasota - jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam Uniwersytet Łódzki na Wydziale Nauk o Wychowaniu w zakresie ,,pedagogika wieku dziecięcego”.

Pracę wykonuję z wielkim zaangażowaniem. Wieloletnie doświadczenie pozwala w sposób swobodny i kreatywny prowadzić zajęcia lekcyjne. W pracy jestem twórcza, rzeczowa, z pasją i potrafiąca w sposób uporządkowany i przystępny przekazać wiedzę. Szczególną uwagę zwracam na to, aby dzieci czuły się w szkole, klasie bezpiecznie i dobrze, aby z ochotą i radością przychodziły do szkoły. Staram się również rozwijać wszelkie zdolności ucznia, dzięki czemu kształtuje on swoją osobowość i zwiększa szansę powodzenia w szkole i w życiu.

Napisałam bajki dla najmłodszych pt.,, Opowieści Sympatycznego Lasu”, które znajdują się na portalu ,,SuperKid”. Bajki są w wersji do wydruku z konturowymi ilustracjami, które dziecko może samodzielnie pokolorować.

Oczywiście aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym jak kino, teatr, filharmonia, wystawy. Chętnie wybieram się z dziećmi na wycieczki bliższe i dalsze, bo z natury jestem osobą ciekawą św

Bardzo lubię swoją pracę, daje mi ona wiele satysfakcji i radości. Mam nadzieję, że daję dzieciom wiele inspiracji, aby mogły rozwijać się zgodnie ze swoimi predyspozycjami.

Misja współczesnego nauczyciela jest niezwykle trudna. Myślę jednak, że pracując z pasją można stać się dla ucznia autorytetem a praca przynosi nam wtedy szacunek uczniów i satysfakcję.

Szkoła Podstawowa nr 83 on Biteable.

Zdjęcia naszej szkoły