Informacja Administratora

Nasza placówka to szkoła przyjazna dziecku.

Dbamy o wysoki poziom nauczania, rozwijamy zainteresowania i pasje uczniów, dbamy o bezpieczeństwo, kształcimy i wychowujemy w duchu tolerancji, humanizmu i patriotyzmu.

• realizujemy innowacje pedagogiczne
  • oferujemy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnch, dających szansę rozwoju zainteresowań ucznia w zakresie muzyki, plastyki, sportu, informatyki, języka angielskiego i innych
  • zapewniamy profesjonalną pomoc psychologiczno - pedagogiczną oraz logopedyczną
  • organizujemy cykliczne imprezy okolicznościowe o charakterze intergracyjnym, wychowawczym i edukacyjnym
  • kultuwujemy tradycje szkoły
  • kładziemy nacisk na edukację zdrowotną, ekologiczną i regionalną oraz naukę języka angielskiego
  • nasi uczniowie mogą pochwalić się licznymi sukcesami w konkursach i zawodach

Ponadto zapewniamy: naukę w systemie jednozmianowym; profesjonalną opiekę nauczycieli, wychowawców świetlicy i pedagoga; pyszne obiady w stołówce szkolnej; indywidualizację pracy dydaktyczno - wychowawczej.

Niewątpliwym atutem jest oddzielny budynek dla klas I – III.

Realizujemy wiele programów i projektów edukacyjnych wspomagających rozwój psychiczny i fizyczny ucznia, m.in.:

• „Mleko w szkole” (uczniowie klas I – VI),
  • „Owoce w szkole” (uczniowie klas I – III),
  • „Od grosika do złotówki” (projekt dla klas II i III edukacji finansowej realizowany przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości),
  •  W lipcu 2019 roku rozpoczęliśmy realizację projektu „Przystanek – Podmiejska S(sukces)P(pasja)83”. Dzięki projektowi doposażyliśmy szkołę w sprzęt komputerowy, urządzenia do prowadzenia terapii z zakresu Integracji Sensorycznej, Tomatisa i Biofeedbacku.
  •  „Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywienia, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży” (Szwajcarsko - Polski Program Współpracy dla uczniów klas I – VI) - otrzymaliśmy certyfikat w 2016 roku.
  •  trzykrotnie otrzymaliśmy certyfikat "Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją".

Brak anonimowości i życzliwa, rodzinna  atmosfera jest gwarantem, że Państwa dziecko poczuje się u nas jak w domu.

Wychowawcami klas I w roku szkolnym 2022/2023 będą:

pani Katarzyna Siwocha

pani Katarzyna Zięba

Katarzyna Siwocha - wychowawczynią uczniów klasy 1-3 jest od wielu lat, odkąd skończyła pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalnością nauczanie początkowe.

Ze swoimi klasami chętnie przystępowała do projektów pozaszkolnych i szkolnych, np. „Wyjątkowy Uczeń”, „Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą do Wiedzy, Uniwersytet Dzieci, Zaprogramuj Przyszłość (projekt informatyczny), „Przystanek Podmiejska”, „Dzień Kropki”. Jest otwarta na ekologię i podstawy ekonomii (Bezpieczne Wędrówki od Grosika do Złotówki).

Przygotowuje uczniów do konkursów o różnorodnej tematyce (matematycznych, czytelniczych, ortograficznych, recytatorskich, przyrodniczych, „łamania głowy” czyli rozwiązywania krzyżówek czy innych w zależności od umiejętności i zainteresowań uczniów).

Od wielu lat kształci u dzieci aspekt poznawczy dotyczący „naszej małej ojczyzny” poprzez wyjścia i wycieczki w ciekawe miejsca w Łodzi i regionie.

Rozwija umiejętności aktorskie, muzyczne i ruchowe oraz współpracę w grupie przez przygotowywanie klasowych spektakli teatralnych.

Praca z dziećmi od zawsze była i jest jej pasją. Przez zabawę, rymowanki, śpiew oraz naukę szkolną stara się wszechstronnie rozwijać swoich uczniów oraz dać solidne podstawy do ich dalszej nauki szkolnej i  przyszłego życia.

Katarzyna Zięba  - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,  pedagog rewalidacyjny, oraz terapeuta I i II stopnia Metody terapii według prof. A. Tomatisa w treningu słuchowym.

Ukończyła studia na Uniwersytecie Łódzkim Wydział Nauk o Wychowaniu  zdobywając dyplom magistra Pedagogiki rewalidacyjnej oraz studia podyplomowe UŁ na kierunku Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Pracuje, kształci, wychowuje i wspomaga rozwój uczniów od 2012 r. Jest osobą komunikatywną, ciepłą, kochającą swoją pracę. Ważne są dla niej pozytywne relacje z uczniami oraz realizacja zadań związanych z powierzonym stanowiskiem. Wspiera każdego ucznia w jego rozwoju i dba o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich.

Zdjęcia naszej szkoły