Projekty
Laboratoria Przyszłości
Projekt czytelniczy Lekturki spod chmurki
Projekt czytelniczy Lekturki spod chmurki
Realizując projekt czytelniczy „Lekturki spod chmurki” klasa I a poznała książkę „Detektyw Pozytywka. To zbiór krótkich opowiadań zakończonych zagadką kryminalną dotyczącą życia codziennego mieszkańców pewnej kamienicy. Detektyw Pozytywka nie byłby detektywem z prawdziwego zdarzen...
Projekt klasa w terenie
Projekt klasa w terenie
Uczniowie klasy 1a realizują projekt "Klasa w terenie". Dzieci wybrały się na wycieczkę do pobliskiego parku w poszukiwaniu jesieni. Obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie i niezwykle piękne jesienne barwy. Rozpoznawały drzewa i ich owoce, najpopularniejsze gatunki roślin i zwierząt żyjących w parku oraz wielozmysł...
Laboratoria Przyszłości
Szkoła Podstawowa nr 83 im. Stanisława Jachowicza w Łodzi przystąpiła do programu "Laboratoria Przyszłości" i otrzymała dofinansowanie w wysokości 151 200,27 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, jak również pracy zespołowej oraz rozwoju zainteresowań dzieci i młodzieży.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji
i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
Wykorzystanie wyposażenia zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" podczas zajęć lekcyjnych i kół zainteresowań
Dzięki wsparciu finansowym z programu Laboratoria Przyszłości wzbogaciliśmy naszą szkołę w meble oraz sprzęt i pomoce dydaktyczne sprzyjające tworzeniu nowoczesnej szkoły,
w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Zakupiony sprzęt pozwoli wzbogacić prowadzenie zajęć w ramach obowiązkowych lekcji edukacyjnych, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
W pierwszym etapie realizacji programu "Laboratoria Przyszłości" zakupiliśmy:
- Sprzęt audio-wideo tj.: statyw z akcesoriami, mikrofony kierunkowe z akcesoriami, aparat fotograficzny z akcesoriami, mikroporty z akcesoriami, kolumny, kamerę przenośną, laptopy oraz oświetlenie do realizacji nagrań, pozwalające na rozwijanie umiejętności i zainteresowań naszych uczniów w zakresie fotografii, tworzenia krótkich filmów oraz prezentacji dokonań artystyczno-muzycznych w ramach zajęć pozalekcyjnych.
- Gogle wirtualnej rzeczywistości wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającym ich funkcjonowanie uatrakcyjnią lekcje fizyki, chemii czy przyrody.
- Drukarkę 3D, skaner 3D i filamenty do prowadzenia lekcji druku 3D, gdzie uczniowie będą mogli zobaczyć proces drukowania prostych obiektów oraz tworzenia ciekawych konstrukcji.
- Mikrokontrolery – na zajęciach uczniowie posiądą wiedzę nie tylko teoretyczną,
ale i praktyczną, gdzie i jakie zastosowanie mają mikrokontrolery w życiu codziennym. - Roboty edukacyjne, które pomagają w rozwijaniu u uczniów zdolność logicznego myślenia, oswajają z nowoczesną technologią oraz rozwijają pamięć i zdolność szybkiego podejmowania decyzji. Dzięki robotom edukacyjnym zajęcia w ramach edukacji wczesnoszkolnej będą jeszcze bardziej atrakcyjne.
W drugim etapie realizacji programu "Laboratoria Przyszłości" zakupiliśmy:
- Stacja lutownicza pomocna w zdobyciu podstawowych umiejętności praktycznych
i technicznych na zajęciach techniki. - Zakupione zamykane szafy posłużą do bezpiecznego przechowywania urządzeń
i narzędzi zakupionych w ramach w/w programu, a stoły warsztatowe i krzesła zapewnią uczniom komfort zdobywania wiedzy na zajęciach lekcyjnych. - Wyposażyliśmy pracownię techniki w materiały do robótek ręcznych, niezbędne przybory do szycia i szydełkowania.
- Do pracowni technicznej zostały zakupione urządzenia, narzędzia i pomoce służące do pracy w drewnie: akumulatorowe wiertarko-wkrętarki, wiertarka stołowa kolumnowa, pistolet do kleju na gorąco, suwmiarki, imadło, kombinerki, tarniki, przymiary stalowe, kątowniki stolarskie, taśmy miernicze, wypalarka do drewna, strug do drewna ręczny, młotki drewniane i gumowe, taker oraz piły ramowe kątowe. Pomogą one uczniom
w nabywaniu umiejętności praktycznych i technicznych na zajęciach techniki.